Emniyet Yönetim Sistemi - Temel Eğitimi

 

Eğitim, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan Balonla Ticari Havacılık Faaliyetleri Talimatı (SHT-BALON Rev.3) kapsamında Balon İşletmeleri Eğitim Gereklilikleri Tablosuna (Ek-4) göre düzenlenmektedir.

Planlanan Eğitim Tarihi

22-23-24-25 Ocak 2019

Ön başvuruda bulunmak için Eğitim Başvuru Formu tıklayınız.

Eğitimde devam zorunluluğu bulunmaktadır. Lütfen tüm alanları okuyunuz.

 

Eğitimin Kodu

SMBS-802

Eğitimin Süresi

Emniyet Yönetim Sistemi Temel Eğitimi - 30 Saat

Eğitimin Hedefi

Bu kursun sonunda katılımcılar;

Emniyet yönetim sistemi hakkında bilgi sahibi olarak, gerekli raporlama, karar ve işletim süreçlerinde yapılacak işlemleri gerçekleştirebilirler.

Hedef Grup

Balon İşletmelerinde;

   - Sorumlu Müdür,

   - Uçuş İşletmeden Sorumlu Yönetici Personel,

   - Eğitimden Sorumlu Yönetici Personel,

   - Yer İşletmeden Sorumlu Yönetici Personel,

   - Kalite Sistem Yöneticisi,

olarak görev yapanlar.

Katılımcı Sayısı

En az 20 kişinin katılımı ile sınıf açılacaktır.

Ön Şart

Yoktur.

Değerlendirme ve Belgelendirme

“Eğitim alacak kişi eğitim programında belirtilen derslere devam eder. Katılım günlük olarak belgelendirilir. Katılım belgesi düzenlenebilmesi veya sınava girilebilmesi için mazerete bakılmaksızın, derslerin en az %90’ına katılım şartı aranır.” (SHT-EĞİTİM/HAD Madde: 14)”

SHT/EĞİTİM/HAD kapsamında %90 devam zorunluluğu bulunmakta olup, katılımcı Emniyet Yönetim Sistemi Temel eğitimine en az 27 saat katılmak zorundadır. Bu şartı yerine getirmeyen katılımcılar sınav hakkını kaybederler, eğitim ücretini ödemek zorundadırlar. Devamsızlık yapan katılımcının telafi eğitimi talep etmesi durumunda, telafi eğitiminin yapılıp yapılamayacağı değerlendirmesi ve kararı Üniversiteye aittir. Telafi eğitimi ilave ücrete tabidir.

Devam şartını sağlayan katılımcılara eğitim sonunda yazılı sınav yapılır, 100 üzerinden 70 ve üzeri not alanlar sertifika almaya hak kazanırlar.

Eğitimin İçeriği

- Temel Emniyet Kültürü

- Emniyet Yönetim Sistemi

- İlgili Düzenlemeler

- Tehlike Belirleme Süreci

- Risk ve Emniyet Performans Yönetimi

- Emniyet Veri Toplama Sistemleri

- Emniyet Yönetim Sistemi Planlama ve İşletimi

Eğitim Ücreti

Kişi Başı eğitim ücreti 700.—TL + 56.—TL (%8 KDV) = 756.—TL’dir.

Kayıt İşlemleri

Kesin kayıt işlemleri için son tarih eğitim başlangıç tarihinden 2 iş günü önce saat 18:00’dir. (22 Ocak 2020 tarihinde başlaması planlanan eğitim için kesin kayıt için son başvuru tarihi 20 Ocak 2020 saat 18:00’dir) Bu tarihe kadar ödeme işlemleri tamamlanmalı (bireysel başvurularda), tarafınıza gönderilen eğitim başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulup, imzalanmış halinin taranıp sem@kapadokya.edu.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir. (Bireysel başvurularda eğitim ücretinin ödeme dekontunun eklenmesi gerekmektedir.) Belge asılları eğitimin ilk günü sınıfta teslim alınacaktır.

Kayıt iptalleri için son tarih 21 Ocak 2020 Saat 11:30’dur. İptal taleplerini önce sözlü bildirilmesi ardından yazılı olarak sem@kapadokya.edu.tr e-posta gönderilmesi gerekmektedir. Belirtilen süre içinde gelen iptal taleplerinde; bireysel başvurularda tahsil edilen eğitim ücreti kesintisiniz olarak iade edilecek, şirket başvurularında eğitim ücreti fatura edilmeyecektir. Bu tarihten sonra gelen iptal talepleri dikkate alınmayacak, ücret iadesi yapılmayacak, şirket başvurularında eğitim ücreti fatura edilecektir.

Eğitim sınıfının açılıp açılmayacağı bilgisi kesin kayıt yaptıran katılımcılara 21 Ocak 2020 saat 14:00’den itibaren bildirilecektir. Eğitimin açılmaması durumunda ödemesini yapan bireysel katılımcılara kesintisiz olarak eğitim ücretleri iade edilecektir, şirketlere eğitim ücreti fatura edilmeyecektir.

Eğitime devam zorunluluğu bulunmakta olup -şartları değerlendirme ve belgelendirme başlığında açıklanmıştır- devamsızlık durumunda bireysel katılımcılara ücret iadesi yapılmayacak, şirket başvurularında eğitim ücreti fatura edilecektir.

Mevzuata göre almak zorunda oldukları eğitime kayıt yaptırmak, katılımcıların sorumluluğundadır. Eğitime kesin kayıt yaptıran katılımcılar, belirlenen sürelerde kesin kayıtlarını iptal etmedikleri taktirde eğitim ücretini ödemek zorundadırlar.

Planlanan Eğitim Takvimi

Her bir ders saati 50 dakika ders 10 dakika aradan oluşmaktadır. 1 saat öğlen yemeği arası verilir.

(SHT- EĞİTİM/HAD Madde 15/2 “Eğitime ait günlük eğitim saati 8 saati geçemez. Her bir ders saati 50 dakika ile sınırlandırılır ve her ders sonunda 10 dk. dinlenme arası planlanır.”)

Eğitimin 1., 2. ve 3. günü eğitim saat 09:20’de başlar ve saat 18:00’de sona erer.

4. Gün eğitim saat 10:00’da başlar ve saat 16:40’da sona erer.

4. gün saat 16:50- 17:50 arası sınav yapılır.

Eğitim saatlerine uymak katılımcının sorumluluğundadır.

 

 

Detaylı bilgi almak ve eğitime başvurmak için;

Eğitim Başvuru Formunu doldurabilir, - girdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden size en kısa sürede dönüş yapılacaktır -

sem@kapadokya.edu.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir,

0384 353 5009 – 1192 Dahili / 0216 588 0010 / 0537 598 6671 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilir ya da whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.Kapadokya SEM E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız