PPL Eğitimi

Eğitimin Kodu

SMBS-806

Kursun Süresi

121 saat

Kursun Hedefi

Bu kurs sonunda katılımcı PPL(B) lisansını alan balon pilotu olarak sadece kendi balonunda veya kiraladığı bir balonda uçabilmekte ancak ticari bir faaliyette bulunamamaktadır.

Hedef Grup

Hususi Balon Pilot Lisansı PPL (B) Eğitimi almak isteyen herkes.

Katılımcı

--

Ön Şart

En az 18 yaşını tamamlamış olmak,
En az lise ve dengi okul mezunu olmak,
Adli sicil kaydının bulunmaması,
Uygulanacak lisansın imtiyazlarını güvenle yapmaya aklen ve fiziken uygun olmak,
SHGM tarafından yetkilendirilmiş sağlık kuruluşlarından birinde ICAO EK-1’e göre 1 veya 2'nci sınıf sağlık muayenesinden geçerek sağlık sertifikası almış olmak.

Kurs İçeriği

Hususi Balon Pilot Lisansı PPL (B) Eğitimi almak için kurumumuza başvuran pilot adayları SHGM tarafından onaylanmış kurs programımıza göre 96 saat teorik ders alırlar ve 19 saati çift kumanda uçuşu, 5 saat yalnız uçuş ve 1 saat Balon Pilot Lisans PPL(B) kontrol uçuşu olmak üzere, toplam 25 saat uçuş eğitiminine tabi tutulurlar.

Teorik ders programımız 16 saatlik ilk yardım eğitimini de içermektedir.

Değerlendirme

Eğitim sonunda gerçekleştirilen sınavda başarılı olan pilot adaylarına Kapadokya Meslek Yüksekokulu İlk Yardım Merkezi tarafından “Temel İlk Yardımcı Sertifikası” da verilmekedir.

Eğitimin İçeriği

Modül İçerik Teori (Saat) Uygulama (Saat)
1 Balon Pilotluğu 96 -
2 Çift Kumanda Uçuşu - 19
3 Yalnız Uçuş - 5
4 Balon Pilot Lisans Kontrol Uçuşu - 1
Saat   96 25
Toplam Saat   121

Eğitimin Ücreti

İrtibata geçiniz.Kapadokya SEM E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız