Personel Belgelendirme Merkezi

 

Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşları; Ulusal Yeterlilik Çerçevesinde tanımlı Ulusal Yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten TÜRKAK tarafından ya da Avrupa Akreditasyon Birliği bünyesinde çok taraflı tanıma anlaşması imzalamış başka akreditasyon kurumlarınca ilgili yeterliliklerde TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre akredite edilmiş, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yapılan inceleme, denetim ve değerlendirme sonucunda gerekli şartları sağladığı tespit edilen personel belgelendirme kuruluşlarıdır.

 

Kapadokya Üniversitesi, Mesleki Yeterlilik Belgesi vermek üzere 4 Şubat 2019 tarihinde Mesleki Yeterlilik Kurumu ile yetkilendirme ön sözleşme imzalamış ve TÜRKAK başvurusu yapılmıştır. TÜRKAK denetimlerinden sonra MYK’ya başvuru yapılarak aşağıdaki mesleklerde yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olmayı amaçlamaktadır.

 

  1. 13UY0182-4 AŞÇI (Seviye 4) Rev.01
  2. 12UY0048–3 DUVARCI (Seviye 3) Rev.01
  3. 13UY0120-5 TARİHİ ESER KORUMA VE RESTORASYON ELEMANI (SEVİYE 5) Rev.00

 

Personel belgelendirme merkezi aday portalına ulaşmak için tıklayınız.

https://kun.voc-tester.com/web

 

 

Kapadokya SEM E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız