İşte size "Okuldan Sonra Öğrenmeye Devam Etmek" İçin 5 Neden:

1.
Neden

Öğrenmeye devam etmeliyiz çünkü öğrenmeye hevesli olmak kariyerde yükselmenin ön şartı haline geldi...)

Bir işe başladığınız andan itibaren, üstleriniz belirli bir sürede ne kadar şey öğrenebildiğiniz ve uygulayabildiğiniz üzerinden performansını değerlendirir. Araştırmalar, iş yerinde öğrenmeye meraklı ve hevesli olup, yeni bilgiler edinebilmek için ekstra görevler almaya istekli kişilerin kariyerlerinde hızla ilerlediklerini gösteriyor. Burada mesele yalnızca kurslara gitmek ya da hizmet içi eğitim almak değil, bunların yanı sıra kişinin iş yerindeki deneyimlerinden (ve meslektaşlarından) da öğrenmeye hazır olması. Meslekte ilerlemenin sırrı "öğrenme hevesi"nde. )

2.
Neden

Öğrenmeye devam etmeliyiz çünkü kariyer değiştirebilmek için yeni bilgiler edinmek gerekiyor...)

Dünya değişiyor. Bir çalışanın, iş hayatı süresince 6-7 meslek değiştirmesi sıradan hale geldi. Teknolojideki gelişimindeki hız ve buna paralel olarak değişen meslekler ile bu sayı artacak gibi görünüyor. Üstelik, okuldan mezun olur olmaz kendimiz için en doğru kariyeri seçebilmek de neredeyse imkansız. Bununla birlikte, kariyer değiştirmek zor iş! Hele ki yeni beceriler edinmek gerektiğinde... Bir çok çalışan yeni bir iş alanına atılmak için, formel eğitim alarak ya da bireysel çalışma yaparak kendilerini geliştirmek zorunda kalıyor; kurslara katılıyor, başka alanlarda çalışan kişilerden danışmanlık hizmeti alıyor yada ilgili kitaplar okuyor. )

3.
Neden

Öğrenmeye devam etmeliyiz çünkü, pratik yaşam becerileri oluşturmak sürekli öğrenmeye gerektiriyor...)

Gerçek hayata atıldığımızda, ailemizin koruyucu çatısı altında, ya da okulda edindiğimiz hayat tecrübelerinden bambaşka tecrübelerle karşı karşıya kalıyoruz. İlk defa ev kiralıyoruz, iş görüşmesi, maaş pazarlığı yapıyoruz, kredi alıyoruz, ilk defa sigorta gibi konularla uğraşıyoruz. Kariyerlerimiz için gerekli olan bilgi ve becerilerin yanı sıra, hayat için başka beceriler de edinmemiz gerekiyor. )

4.
Neden

Öğrenmeye devam etmeliyiz çünkü, kendimizi tanımanın yolu öğrenmekten geçiyor...)

Tecrübelerimiz sayesinde, bizi mutlu eden faaliyetler, görevler ve öncelikleri belirlemek için zihnimizi analiz edebilme becerisini geliştiriyoruz. Tamamladığımız her görev, içinde bulunduğumuz her ekip ve çalıştığımız her kurum bize hangi kariyerin bizi mutlu edeceğini öğretir. Eğer kendimizi tanımaya odaklanmış değil isek bu gibi hayat dersleri gözümüzden kaçabilir. )

5.
Neden

Öğrenmeye devam etmeliyiz çünkü, kendimizi tanımanın yolu öğrenmekten geçiyor...)

İnsanoğlu doğuştan meraklı bir varlık. Kendimizi, içinde yaşadığımız toplumun öğrenim, gelişim ve büyüme düzeyi ile kıyaslıyoruz. Harcanan zaman ve çabanın sonunda yeni bir şey öğrenmenin verdiği keyif bambaşka. Hayat boyu öğrenime devam etmenin en önemli sebeplerinden biri de eğlenceli olması, bizi mutlu etmesi ve hayatımıza anlam kazandırması... )

Kapadokya SEM E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız