Temel İlk Yardım Eğitimi

Eğitim Dönemleri

Eğitim Başlangıç Tarihi Eğitim Bitiş Tarihi Kontenjan Sayısı Son Katılım Tarihi Son İptal Tarihi Eğitim Ücreti Sepete Ekle

Eğitim ücreti kişi başı ücret olup, KDV Dahildir.

KÜN Öğrencilerine eğitim ücreti üzerinden %18 indirim uygulanacaktır. İndirim kodunuzu almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz. 

Bu eğitimle ilgili kesin kayıt işlemleri elektronik ortamda, mesafeli satış sözleşmesi alınarak tamamlanmaktadır. Eğitimle ilgili tüm detaylar aşağıda ve elektronik olarak onay vereceğiniz mesafeli satış sözleşmesinde yer almaktadır.  Satın alma işlemini gerçekleştirmeden ve okudum, anladım, kabul ettim onayını vermeden önce eğitimle ilgili tüm detayları ve şartları okumanız gerektiğini hatırlatırız. 

Eğitimin Kodu

SMSS-801

Eğitimin Süresi

Teorik ve Uygulama Eğitimi Süresi : 16 Saat

Teorik ve Uygulama Sınavı               :  4 Saat

Eğitimin Yeri 

Eğitim Üniversitemizin Ürgüp- Nevşehir yerleşkesinde gerçekleştirilecektir.

Eğitimin Hedefi

Fertlerin ve toplumun temel sağlık bilgisinin artırılması, ilk yardım bilgi ve becerisinin topluma öğretilmesi, tüm kamu ve özel kurum/kuruluşlarında personel sayılarına göre ilk yardımcı bulundurulması ile kazalara bağlı ölüm ve sakatlık riskinin azaltılması; bu noktadan hareketle ilk yardımcı yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Hedef Grup

En az ilkokul/ ilköğretim mezunu 18 yaşından büyük herkes katılabilir.

Katılımcı Sayısı 

Eğitim 21 kişinin katılımı halinde açılacaktır. 

Gelen başvuru sayısının 21’in üzerinde olması durumunda; kesin kayıt tarih sırasına göre ilk 21 kişi eğitime alınacak, diğer başvuru sahipleri ileri tarihte açılacak ilk eğitim listesine alınacaktır.

Ön Şart

Tüm katılımcıların Kapadokya Üniversitesinde “GÜVENLİ KAMPÜS” kapsamında ve İçişleri Bakanlığının 04.03.2022 tarih 25940 sayılı genelgesi uyarınca alınan önlemlere uyacaklarını beyan ve taahhüt etmeleri gerekmektedir. Söz konusu taahhütname mesafeli satış sözleşmesinin eki olarak elektronik ortamda onayınıza sunulmaktadır.

Söz konusu önlemlerin ve uyulması gereken kuralların yer aldığı taahhütname metnini okumak için tıklayınız.

Ayrıca ''İlk Yardımcı Kimlik Kartı''nda kullanılmak üzere, kimlik kullanımına uygun bir fotoğrafın JPG formatında sem@kapadokya.edu.tr adresine gönderilmedir.

Eğitimin İçeriği

 • Genel İlk Yardım Bilgileri
 • Hasta, Yaralı ve Olay Yeri Değerlendirmesi
 • Temel Yaşam Desteği
 • Kanamalarda İlk Yardım
 • Yaralanmalarda İlk Yardım
 • Yanık, Donma ve Sıcak Çarpmasında İlk Yardım
 • Kırık, Çıkık ve Burkulmalarda İlk Yardım
 • Bilinç Bozukluklarında İlk Yardım
 • Zehirlenmelerde İlk Yardım
 • Hayvan Isırıklarında İlk Yardım
 • Göz, Kulak ve Buruna Yabancı Cisim Kaçmasında İlk Yardım
 • Boğulmalarda İlk Yardım
 • Hasta ve Yaralı Taşıma Teknikleri

Eğitim, OED konularını da içermektedir. 

* OED konuları; OED tanıtımı, otomatik eksternal defibrilatörün kullanıldığı durumlar ve otomatik eksternal defibrilatör uygulaması. 

Eğitim,  29.07.2015 tarihli 29429 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan İlk Yardım Yönetmeliği kapsamında düzenlenmektedir. 

Değerlendirme ve Belgelendirme

Eğitimin tamamına katılım zorunludur. 

Eğitimin tamamına katılım göstermeyenler sınava alınmayacak ve ücret iadesi yapılmayacaktır. 

Eğitim sonunda Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü’nce yapılan teorik ve pratik sınavda başarılı olan katılımcılara, T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı ve üç yıl geçerli “İlk Yardımcı Sertifikası” ve “İlk Yardımcı Kimlik Kartı” verilecektir. 

 • Eğitim sonunda katılımcıların başarılı sayılmaları için, teorik ve uygulamalı sınavların her birinden, 100 tam puan üzerinden 85 puan almış olmaları şartı aranır. Teorik sınavda başarılı olamayan katılımcılar uygulamalı sınava alınmaz.
 • Sınav kurallarına uymadığı için sınav gözetmen ekiplerince hakkında tutanak tutulan katılımcılar, ilk sınav hakkından başarısız olmuş sayılır.
 • Sınavlarda başarılı olamayan katılımcılar bir ay içerisinde tekrar sınava tabi tutulurlar. İki defa sınava girmesine rağmen başarısız olan katılımcılara yetki belgesi verilmez. Kişinin talebi olur ise merkez tarafından kursa katıldığına dair yazı verilir. İki sınavda başarısız olan katılımcı yeniden eğitime katılır.
 • Teorik sınav soruları, müdürlük tarafından oluşturulan soru havuzundan sınav gözetim ekibince belirlenir.
 • Uygulama sınavları; temel yaşam desteği, OED kullanımı, hava yolu tıkanıklığı ve taşıma teknikleri-araç içinden yaralı çıkarma konuları mutlaka olmak kaydıyla beceri gerektiren konularda İlk Yardım Yönetmeliği Ek-7a ve Ek-7c’de yer alan formlar esas alınarak yapılır.

Eğitim Takvimi

Açılacak ilk eğitimimize ön kayıt yaptırmak için tıklayınız.

Kayıt İşlemleri 

Eğitim takviminin ilan edilmesinin akabinde kesin kayıt işlemleri ile ilgili tüm detaylar yayımlanacaktır.

Takvim açıklandığında sizi aramamız için eğitim başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

İlginize teşekkür ederiz. 

Detaylı bilgi almak ve eğitime başvurmak için;

Eğitim Başvuru Formunu doldurabilir, - girdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden size en kısa sürede dönüş yapılacaktır -

sem@kapadokya.edu.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir,

0384 353 5009 – 1192 Dahili / 0216 588 0010 / 0537 598 6671 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilir ya da whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kapadokya SEM E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız