Montessori Eğitici Eğitimi

Eğitimin Kodu

SMMS-806

Eğitimin Süresi

120 saat

Eğitimin Yöntemi

Eğitim, ilan edilen gün ve saatlerde internet ortamında yüz yüze canlı olarak işlenecek, videolar, görseller ve diğer eğitim materyalleri ile desteklenecektir.

Eğitimin Hedefi

Katılımcıların; Montessori Felsefesini ve Montessori Uygulama Araçlarının teorisini, uygulama alanlarını detaylı olarak öğrenmesi hedeflenmektedir.

Hedef Grup

Montessori Eğitimi alanında kendisini geliştirmek isteyen; anaokulu yöneticileri, anaokulu öğretmenleri, çocuk gelişimi (ön lisans-lisans), okul öncesi öğretmenliği, çocuk gelişimi ve eğitimi, sosyal hizmetler öğrencileri ve mezunları, formasyon eğitimine sahip öğretmenler.

Katılımcı Sayısı

En az 20 kişinin katılımı ile sınıf açılacaktır.

Ön Şart

Yoktur.

Eğitimin İçeriği

- Montessori Eğitim Felsefesi

- Günlük Yaşam Becerileri

- Duyu Araçları

- Matematik Araçları

- Okur- Yazarlık

- Kültür Araçları

- Sanat Etkinlikleri

- Müzik Etkinlikleri

- Sınıf Yönetimi

Değerlendirme

Klasik sınav notu ve bitirme dosyası değerlendirme notunun eşit ağırlıklı ortalaması (100 üzerinden) 60 ve üzeri puanı olanlar sertifika almaya hak kazanacaklardır.

Eğitim Takvimi

Eğitim 3 Şubat 2020 Pazartesi başlayıp, 25 Haziran 2020 Perşembe sona erecektir.

Eğitim haftada 2 gün olup, Pazartesi ve Perşembe akşamları 19:00-22:00 saatleri arasındadır.

Resmî tatil günlerinde eğitim yapılmayacaktır.

Katılımcılarımızın en geç 29 Haziran 2020 tarihinde bitirme dosyalarını kargoya vermeleri gerekmektedir. Kargo takip numaraları aynı gün saat 18:00’e kadar sem@kapadokya.edu.tr adresine mail atılmalıdır. Kargo ücreti Kapadokya Üniversitesi tarafından ödenecek olup hangi kargo şirketi ile gönderilmesi gerektiği bilgisi eğitimin son haftasında paylaşılacaktır. Bu tarihten sonra yapılan gönderimler dikkate alınmayacaktır. Bitirme dosyası göndermeyenler ve geç gönderenler sertifika alma hakkını kaybetmiş olacaktır.

2 Temmuz 2020 Perşembe günü Saat 19:00’da sistem üzerinden klasik sınav yapılacaktır. Sınavın telafisi yapılmayacaktır. Sınava katılmayanlar sertifika alma hakkını kaybetmiş olacaktır.

Bitirme dosyasını göndermeyen, gönderimde belirlenen zaman aralığına uymayan, klasik sınava katılmayan katılımcıların eğitim ücretleri iade edilmeyecektir.

13 Temmuz 202 Pazartesi günü sınav sonuçları ve sertifika almaya hak kazananlar açıklanacaktır. (Başvuru esnasında verilen e-posta adresine kişiye özel bildirim yapılacaktır.)

20 Temmuz 2020 Pazartesi günü sertifika almaya hak kazananların sertifikaları eğitim başvurusunda beyan edilen adrese gönderilecektir. Adres değişikliğinin söz konusu olması durumunda bu tarihten önce tarafımıza yazılı olarak bildirilmesi gerekmektedir. (İmzalı dilekçenin taranarak sem@kapadokya.edu.tr adresine mail atılması, aslının posta yolu ile Mustafapaşa yerleşkemize gönderilmesi gerekmektedir.)

Eğitmen

Eğitim, Kapadokya Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Görevlisi Sayın Ebru Uysal tarafından verilecektir. Montessori Eğitimini Kaliforniya Irvine Üniversitesi'nden almış olan hocamız aynı zamanda Kapadokya Üniversitesi Montessori Uygulama ve Araştırma Merkezinin Eğitim Koordinatörlüğünü de yapmaktadır.

Almış olduğu eğitim MACTE (Montessori Accreditation Council for Teacher Education) tarafından onaylanmış ve AMS (American Montessori Society)’e bağlıdır.

Eğitim Ücreti

Eğitim ücreti ve size özel ödeme avantajlarını öğrenmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz…

Eğitim Başvuru Formunu doldurabilir, - girdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden size en kısa sürede dönüş yapılacaktır -

sem@kapadokya.edu.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir,

0384 353 5009 – 1192 Dahili / 0216 588 0010 / 0530 143 9886 / 0537 598 6671 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilir ya da whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kayıt İşlemleri

Kesin kayıt işlemleri için son tarih 30 Ocak 2020 Perşembedir. Bu tarihe kadar ödeme işlemlerinin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Kayıt iptalleri için son tarih 31 Ocak 2020 saat 12:30’dur. İptal taleplerini önce sözlü bildirilmesi ardından yazılı olarak talebin sem@kapadokya.edu.tr e-posta gönderilmesi gerekmektedir. Belirtilen süre içinde gelen iptal taleplerinde ücret iadesi kesintisiz olarak yapılacaktır. Bu tarihten sonra gelen iptal talepleri dikkate alınmayacak, ücret iadesi yapılmayacaktır.

Eğitim sınıfının açılıp açılmayacağı bilgisi kesin kayıt yaptıran katılımcılara 31 Ocak 2020 saat 14:00’den itibaren bildirilecektir. Eğitimin açılmaması durumunda ödemesini yapan katılımcılara kesintisiz olarak eğitim ücretleri iade edilecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

  1. Neden “Montessori Eğitici Eğitimi” almalıyım?

Montessori eğitim sistemi yaratıcı ve bireysel zekâya dayalı bir şekilde problem çözme becerisini teşvik eder. Çocuklar bu eğitim sistemi sayesinde yaratıcı, iş yapmayı seven, sorumluluk duygusu taşıyan, güçlüklerden yılmayan, sorunlarla başa çıkabilen, öz güveni yüksek, kendisi ve çevresiyle barışık bir kişilik geliştirir.

Son dönemde ülkemizde Montessori eğitim yöntemini uygulayan okul öncesi eğitim kurumu sayısı artmaktadır. Çocukları için en iyi geleceği hedefleyen velilerin okul öncesi eğitimden beklentileri, geleceğimiz çocuklarımıza bu önemli dönemde rehberlik eden öğretmen ve okul yöneticilerinin daha iyi eğitim verme arzusu Montessori eğitim yönteminin yaygınlaşmasında bir etkendir.

Daha detaylı bilgi için https://montessori.kapadokya.edu.tr/neden-montessori-egitimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  1. Kapadokya Üniversitesinin Montessori Eğitiminde farkı nedir?

Kapadokya Üniversitesi, Çocuk Gelişimi Bölümünde okuyan öğrencilerine Montessori Eğitimi veren ve birer Montessori Eğitmeni olarak mezun olmaları imkanını sunan ilk üniversitelerden biridir.

Eğitimde uygulamaya büyük önem veren Üniversitemizin Çocuk Gelişim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde iki Montessori anaokulu bölgemizin, montessori eğitim anlayışı ile hizmet veren tek merkezidir. Türkiye’nin Montessori mimarisi ilkelerine göre inşa edilen ilk anaokulu olma özelliğini taşıyan Nevşehir Anaokulu, üniversitenin tecrübeli akademik kadroları ve sertifikalı eğitmenleri ile yüksek standartta, İngilizce eğitimi ile desteklenmiş, Montessori eğitim programıyla hizmet vermektedir.

Üniversitemizin Montessori Eğitici Eğitimi sertifika programı, Montessori Eğitimi alanında uzman kadrolarımız ve akademik birikimimiz ile oluşturulmuştur.

Anaokullarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için https://montessori.kapadokya.edu.tr/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  1. Eğitimi neden uzaktan eğitim olarak yapıyorsunuz?

Biz Montessori Eğitim Yönteminin ülkemizin dört bir yanında yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. Bir eğitim yöntemi olarak Montessori Eğitiminin 1-2 günlük eğitimlerle anlatılması, özümsenmesi, bir fiil uygulayıcı düzeyine gelinmesi mümkün değildir. Kapsamlı bir eğitim programının sınıf içi eğitim şeklinde yapılması, hedeflediğimiz geniş kitlelere ulaşmada birtakım zorluklar ve sınırlamalar getirmektedir. Bu nedenle eğitimimizin Türkiye’nin doğusundan batısına tüm eğitim gönüllülerine ulaşması için uzaktan eğitim yöntemi ile yapıyoruz. Uzaktan eğitimlerimizde aslında sanal bir sınıf oluşturuyoruz. Bizim eğitimlerimiz bir kez kayda alınıp sürekli aynı bant kayıtlarının yayımlandığı bir eğitim değildir. Aslında belirlenen gün ve saatte ülkemizin dört bir yanından katılımcılarımız ile eğitmenimiz mesafeleri ortadan kaldırarak sanal sınıfta bir araya gelip eğitimi canlı olarak gerçekleştiriyor… Aynı bir sınıf ortamındaki gibi sorular sorabilir, görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Elde olmayan nedenlerle kaçırdığınız derslerin kaydını daha sonra izleyebilirsiniz. Biz yine de zamanında eğitime katılmanızı tavsiye ederiz 😊

  1. Eğitimi neden haftada sadece 2 gün yapıyorsunuz?

Bildiğiniz gibi uzmanlar öğrenme sürecinin tekrara bağlı olduğunu, tekrar edilmeyen bilginin kısa sürede unutulduğunu belirtiyorlar. Öğrendiklerinizi tekrarlamak, vereceğimiz ilave kaynaklardan araştırma yapmak, okumak, bilgiyi içselleştirmek için zaman gerekiyor. Tekrarlar, araştırmalar, okumalar beraberinde yeni soruları getirecek, her yeni soruda yeni öğrenme kapıları açacaktır. Eğitimimizle alacağınız bilgiyi ezberlemenizi değil, sağlam temeller atmanızı arzu ediyoruz.

  1. Almış olacağım bu eğitim Montessori Eğiticisi olmam için yeterli midir?

Eğitim programının içeriği, eğitim yöntemi, belirlenen hedef kitleye uygun olarak hazırlanmıştır. İçerikler 6 yaşa kadar olan okul öncesi dönemi çocuklara dönüktür. Pedagojik eğitim alt yapısı olan sizler bu eğitim ile bir Montessori Eğiticisinin sahip olması gereken tüm bilgiye sahip olacaksınız. Bu eğitime ilave olarak tatil dönemlerinde düzenlediğimiz 36 saatlik, tamamen uygulamaya dönük hazırladığımız Montessori Uygulamaları Eğitimine de katılmanızı tavsiye ederiz.

      

 

 

Detaylı bilgi almak ve eğitime başvurmak için;

Eğitim Başvuru Formunu doldurabilir, - girdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden size en kısa sürede dönüş yapılacaktır -

sem@kapadokya.edu.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir,

0384 353 5009 – 1192 Dahili / 0216 588 0010 / 0530 143 9886 / 0537 598 6671 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilir ya da whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.Kapadokya SEM E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız