Montessori Eğitici Eğitimi

Eğitimin Kodu

SMMS-806

Eğitimin Süresi

120 saat

Eğitimin Yöntemi

Eğitim, ilan edilen gün ve saatlerde internet ortamında Kapadokya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden yüz yüze canlı olarak işlenecek, online eğitim materyalleri ile desteklenecektir.

Kapadokya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemine bilgisayar, tablet ve cep telefonundan giriş yapmanız mümkündür.

Eğitimin Hedefi

Katılımcıların; Montessori Felsefesini ve Montessori Uygulama Araçlarının teorisini, uygulama alanlarını detaylı olarak öğrenmesi hedeflenmektedir.

Hedef Grup

Montessori Eğitimi alanında kendisini geliştirmek isteyen; anaokulu yöneticileri, anaokulu öğretmenleri, çocuk gelişimi (ön lisans-lisans), okul öncesi öğretmenliği, çocuk gelişimi ve eğitimi, sosyal hizmetler, psikoloji bölümü öğrencileri ve mezunları, formasyon eğitimine sahip öğretmenler. 

Çocuğunu Montessori Eğitim Yöntemine göre yetiştirmek isteyen anne ve babalar, sertifika sürecini dahil olmadan (bitirme dosyası ve sınav) eğitime katılabilirler. Bu yöntemi tercih eden anne ve babalara eğitimin sonunda katılım belgesi düzenlenir.  

Katılımcı Sayısı

En az 10 kişinin katılımı ile sınıf açılacaktır.

Ön Şart

Yoktur.

Eğitimin İçeriği

- Montessori Eğitim Felsefesi

- Günlük Yaşam Becerileri

- Duyu Araçları

- Matematik Araçları

- Okur- Yazarlık

- Kültür Araçları

- Sanat Etkinlikleri

- Müzik Etkinlikleri

- Sınıf Yönetimi

Eğitim Takvimi

Açılacak ilk eğitimimize ön kayıt yaptırmak için tıklayınız.

Değerlendirme ve Belgelendirme

Klasik sınav notu ve bitirme dosyası değerlendirme notunun eşit ağırlıklı ortalaması (100 üzerinden) 60 ve üzeri not alanlar sertifika almaya hak kazanacaklardır.

Eğitmen

Eğitim, Kapadokya Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Görevlisi Sayın Ebru Uysal tarafından verilecektir. Montessori Eğitimini Kaliforniya Irvine Üniversitesi'nden almış olan hocamız aynı zamanda Kapadokya Üniversitesi Montessori Uygulama ve Araştırma Merkezinin Eğitim Koordinatörlüğünü de yapmaktadır.

Almış olduğu eğitim MACTE (Montessori Accreditation Council for Teacher Education) tarafından onaylanmış ve AMS (American Montessori Society)’e bağlıdır.

Kayıt İşlemleri

Eğitim takviminin ilan edilmesinin akabinde kesin kayıt işlemleri ile ilgili tüm detaylar yayımlanacaktır.

Takvim açıklandığında sizi aramamız için eğitim başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

İlginize teşekkür ederiz.

Detaylı bilgi almak ve eğitime başvurmak için;

Eğitim Başvuru Formunu doldurabilir, - girdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden size en kısa sürede dönüş yapılacaktır -

sem@kapadokya.edu.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir,

0384 353 5009 – 1192 Dahili / 0216 588 0010 / 0537 598 6671/ 0530 143 9886 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilir ya da whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.Kapadokya SEM E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız