Sağlık Çalışanlarına Yönelik İşaret Dili Eğitimi

Eğitim Dönemleri

Eğitim Başlangıç Tarihi Eğitim Bitiş Tarihi Kontenjan Sayısı Son Katılım Tarihi Son İptal Tarihi Eğitim Ücreti Sepete Ekle

Eğitim ücreti kişi başı ücret olup, KDV Dahildir.

Bu eğitimle ilgili kesin kayıt işlemleri elektronik ortamda, mesafeli satış sözleşmesi alınarak tamamlanmaktadır. Eğitimle ilgili tüm detaylar aşağıda ve elektronik olarak onay vereceğiniz mesafeli satış sözleşmesinde yer almaktadır.  Satın alma işlemini gerçekleştirmeden ve okudum, anladım, kabul ettim onayını vermeden önce eğitimle ilgili tüm detayları ve şartları okumanız gerektiğini hatırlatırız. 

Eğitimin Kodu

SMİD-802

Eğitimin Süresi

48 Saat/ 8 Hafta

Eğitimin Amacı 

Eğitime katılanların; temel seviyede Türk İşaret Dili’ni (TİD) ve sektöre özel terimleri öğrenmesi (TİD alfabesi, temel kelimeler, dil bilgisi yapısı), işitme engellilerin kültür yapısı hakkında bilgi sahibi olması ve gerek günlük hayatta gerekse de iş hayatında işitme engelliler ile temel iletişim kurma becerileri kazanması hedeflenmektedir.

Eğitim Yöntemi ve Kapsamı

Eğitim, uzaktan eğitim yöntemi ile verilecektir.

Canlı dersler MS Teams üzerinden yapılacak, dersler asenkron olarak Kapadokya Üniversitesi uzaktan eğitim öğretim sistemi üzerinden izlenebilecektir. Ders kayıtları eğitimin tamamlanmasını takip eden 10. günde kapatılacaktır. 

Eğitim sırasında kamera açmak zorunludur.  

Eğitim İçeriği 

  • Türk İşaret Dili (TİD) tarihçesi, gelişimi ve sağır-işitme engelli kültürü,
  • TİD parmak alfabesi,
  • TİD dilbilgisi,
  • Mimik, jest kullanımları, el ve beden koordinasyonu,
  • TİD ile günlük hayatta kullanılan, temel kelimeler, kalıplar, cümleler,
  • TİD kullanarak kendileri, çevreleri ve diğer kişiler hakkında temel bilgiler verme, soru sorabilme,
  • Karşılıklı konuşma pratikleri,
  • Sağlık sektörüne yönelik spesifik kelimeler ve cümle yapıları.

Hedef Grup

Eğitim sadece Kapadokya Üniversitesi sağlık programları öğrencileri ve mezunlarına yöneliktir. 

Katılımcı Sayısı

En az 25 kişinin katılımı ile sınıf açılacaktır. 

Kontenjan 30 kişiyle sınırlıdır. 

Değerlendirme ve Belgelendirme

Eğitimin sonunda değerlendirme şartlarını yerine getiren katılımcılar adına sertifika düzenlenecektir.  

Sertifikalar, katılımcıların e-devlet hesaplarına yüklenecek, fiziki belge basımı yapılmayacaktır. (Belge yüklemeleri sınav sonuçlarının açıklanmasını takip eden 10 gün içinde yapılacaktır.)

Katılımcılarımız belgelerine e-devlet hesapları üzerinden istedikleri zaman ulaşabilir, çıktısını alabilir, istedikleri kurum ve kişilerle paylaşabilirler. 

Değerlendirme kriterleri;

Değerlendirme kriterleri, yazılı sınav notu, uygulamalı video sınav notu ve canlı katılım performansı olmak üzere üç aşamalıdır. 

  • Eğitime canlı katılım zorunludur. Katılımcıların eğitimin %70’lik kısmına canlı katılması ve kamerasını açması gerekmektedir. Katılımcıların, canlı katılım sağlayamadıkları dersin tamamını asenkron olarak izlemesi şarttır. Katılım şartlarını sağlayamayan katılımcılar adına sınavda başarılı olsalar dahi belge düzenlenmeyecektir.

Derslere aktif katılımınız, işaretlerinizin gelişmesi, daha akıcı ve doğru konuşmanız için önemli ve gereklidir. Her hafta yapılan ve kaydedilen ders videolarının düzenli olarak izlenmesi dersin daha kolay anlaşılması ve işaretlerin daha iyi yapılması açısından faydalı olacaktır.

Katılım şartını yerine getiren, her iki sınavın eşit ağırlık not ortalaması 100 üzerinden 70 ve üzeri olanlar belge almaya hak kazanacaklardır. 

Eğitim Takvimi

Açılacak ilk eğitimimize ön kayıt yaptırmak için tıklayınız.

Kayıt İşlemleri

Eğitim takviminin ilan edilmesinin akabinde kesin kayıt işlemleri ile ilgili tüm detaylar yayımlanacaktır.

Takvim açıklandığında sizi aramamız için eğitim başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

İlginize teşekkür ederiz. 

Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için;

Eğitim Başvuru Formunu doldurabilir, - girdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden size en kısa sürede dönüş yapılacaktır -

sem@kapadokya.edu.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir,

0384 353 5009 – 1192 Dahili / 0216 588 0010/ 0537 598 6671 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilir ya da whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kapadokya SEM E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız