Yer Ekibi Eğitimi

Eğitimin Kodu

SMBS-807

Kursun Süresi

24 saat

Kursun Hedefi

Sıcak hava balonu işletmeciliği sektörünün nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak üzere, Sıcak Hava Balonları Uçuş Tedbirleri Genelgesi kapsamında Yer Ekibi Sertifika Eğitimi konusunda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün 02.09.2013 tarihli yazısı ile yetkilendirilen yüksekokulumuz, balon işletmelerinde görevli yer ekibi personeline sertifikalı eğitimler vermeye başlamıştır.

Hedef Grup

Sıcak hava balonları yer ekibinde çalışmak isteyenler katılabilirler.

Katılımcı

15 kişi

Ön Şart

Ön şart yoktur.

Kurs İçeriği

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 14 Haziran 2013 tarihinde yayınlanmış olan Sıcak Hava Balonları Uçuş Tedbirleri Genelgesi kapsamında, bölgemizde faaliyet gösteren sıcak hava balonu işletmelerinde, balonun yerden kontrolünden sorumlu yer ekiplerinin sertifikalandırılması hususu düzenlenmiştir. Bu kapsamda, karşılaşılacak acil durumlarda uygulanacak tedbirler, görevlerini yaparken çevreye karşı duyarlılıklarının arttırılması, ilk yardım uygulamaları, haberleşme ve sıcak hava balonları hakkında geniş bilgiye sahip olmaları hususları ele alınmaktadır.

Değerlendirme

Eğitim sonunda gerçekleştirilen sınavda başarılı olan yer ekibi adaylarına “Yer Ekibi Personeli Sertifikası” verilmekedir.

Eğitimin İçeriği

Modül İçerik Teori (Saat) Uygulama (Saat)
1 Acil Durum Uygulamaları 2 -
2 Balon Genel Bilgisi 3 -
3 Balon Genel Bilgisi - 6
4 Bölge Coğrafyası 3 -
5 Çevre Koruma Bilinci 2 -
6 İlk Yardım 2 -
7 Temel Telsiz Kullanımı ve Haberleşme 4 -
8 Yangın İle Mücadele 2 -
Saat   18 6
Toplam Saat   24

 

Detaylı bilgi almak ve eğitime başvurmak için;

Eğitim Başvuru Formunu doldurabilir, - girdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden size en kısa sürede dönüş yapılacaktır -

sem@kapadokya.edu.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir,

0384 353 5009 – 1192 Dahili / 0216 588 0010 / 0537 598 6671 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilir ya da whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.Kapadokya SEM E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız