Sıcak Hava Balonu - Yer Ekibi Eğitimi

Eğitimin Kodu

SMBS-807

Eğitimin Süresi

24 saat

Eğitim Yeri

Eğitim Üniversitemizin Mustafapaşa- Nevşehir yerleşkesinde gerçekleştirilecektir.

Eğitimin Hedefi

Sıcak hava balonu işletmeciliği sektörünün nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamaktır.

Üniversitemiz, Sıcak Hava Balonları Uçuş Tedbirleri Genelgesi kapsamında Sıcak Hava Balonu Yer Ekibi Sertifika Eğitimi konusunda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün 02.09.2013 tarihli yazısı ile yetkilendirilmiştir.

Hedef Grup

Sıcak hava balonları yer ekibinde çalışmak isteyen 18 yaşından büyük herkes katılabilir.

Katılımcı Sayısı

En az 25 kişinin katılımı ile sınıf açılacaktır.

Kontenjanımız 38 kişi ile sınırlıdır.

Gelen başvuru sayısının 38’in üzerinde olması durumunda; kesin kayıt tarih sırasına göre ilk 38 kişi eğitime alınacak, diğer başvuru sahipleri ileri tarihte açılacak ilk eğitim listesine alınacaktır.

Ön Şart

Tüm katılımcılar Covid-19 Tedbirleri kapsamında alınan ilave eğitim kurallarına uyacaklarını ekli taahütname ile bildirmek ve yerleşkeye girişte HES kodu ibraz etmek zorundadırlar. 

HES (Hayat Eve Sığar) Kodu, Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında, ulaşım ya da ziyaret gibi işlemlerinizde kurumlarla ve kişilerle, Covid-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir koddur.

Taahhütnameyi okumak için tıklayınız.

Değerlendirme ve Belgelendirme

Eğitimlere katılım zorunludur. Sertifika sınavına hak kazanabilmek için katılımcının eğitimlere en az %90 oranında katılım sağlaması gerekmektedir. (Bir katılımcı eğitim süresince toplam en fazla 2 ders saati devamsızlık yapabilir.) Bu kurala uymayan katılımcılar sınav hakkını kaybetmiş olur ve eğitim ücreti iadesi yapılmaz.

Eğitim sonunda sınav yapılacak olup geçme notu 100 üzerinden 70 olarak uygulanacaktır.

70 altı puan alanlara ücretsiz bir sınav hakkı daha tanınacaktır.

Eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olanlara; SHGM onaylı “Sıcak Hava Balonu Yer Ekibi Sertifikası” verilecektir.

Eğitim Takvimi

Başlangıç Tarihi: 6 Nisan 2021 Salı 

Bitiş Tarihi         : 9 Nisan 2021 Cuma

24 saat eğitim ve 1 saat sınav, toplam 25 saat olan eğitimimiz 4 günde verilmektedir. 

Detaylı ders programı kesin kayıt yaptıran katılımcılarla paylaşılacaktır. 

Eğitim İçeriği

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan “Havaalanları Dairesi Eğitim Talimatı (SHT-EĞİTİM/ HAD)” Ek- 4 kapsamında eğitim 4 saati uygulama eğitimi olmak üzere 24 saat olarak verilmektedir.

  • Balon Genel Bilgisi (Teorik)
  • Balon Genel Bilgisi (Uygulama)
  • Acil Durum Uygulamaları
  • Temel Telsiz Kullanımı ve Haberleşme
  • Yangınla Mücadele
  • Bölge Coğrafyası ve Çevre Koruma Bilinci
  • İnsan Faktörleri

Kayıt İşlemleri

Kesin kayıt işlemleri için son tarih 2 Nisan 2021 Cuma saat 18:00’dir. Bu tarihe kadar kesin kayıt işlemlerinin ve ödemenin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Eğitim ücreti Kapadokya Üniversitesi hesabına EFT/Havale yolu ile yapılabileceği gibi ödeme sayfamız üzerinden kredi kartı ile de yapılabilir.

Not: Covid-19 Tedbirleri kapsamında;

  • Muhasebe birimimiz nakit tahsilat kabul etmemektedir. Ödemenizi sadece EFT / Havale veya kredi kartı ile internet üzerinden yapmanız gerekmektedir.
  • SEM Ofisimiz şahsi başvuru kabul etmemektedir. Başvurularınızı kredi kartı ile ödeme seçeneğini kullanarak elektronik ortamda yapabilir veya e-posta aracılığı ile kolaylıkla bize ulaştırabilirsiniz.

Eğitim ücretini kredi kartı ile ödemek isteyen katılımcılarımız SATIN AL kısmına tıklayarak sayfamıza üye olmalarının ardından ödeme sayfamıza yönlendirileceklerdir. Ödeme işleminin başarıyla sonuçlanmasının ardından kesin kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bir sorunla karşılaşmanız halinde iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir sem@kapadokya.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. (Kapadokya Üniversitesi eğitim satın alım işleminizle ilgili sizden telefonda veya e-posta yoluyla kredi kartı bilgilerinizi talep etmez.)

Eğitim ücretini EFT/ Havale yoluyla ödemek isteyen katılımcılarımıza e-posta üzerinden “Eğitim Başvuru Formu” ve “Covid- 19 tedbirleri kapsamında belirlenen eğitim kurallarına uyulacağına dair taahhütname” gönderilecektir.

Kesin kayıt işleminin tamamlanabilmesi için söz konusu başvuru formunun ve taahhütnamenin eksiksiz olarak doldurularak imzalanması ve ödeme dekontu ile sem@kapadokya.edu.tr e- posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Eğitim ücretini EFT/ Havale yoluyla ödemek isteyen katılımcılarımız için hesap bilgilerimiz;

Kapadokya Üniversitesi

(Alıcı kısmına yazılmalıdır.)

TR70 0006 2001 0410 0006 2978 01

(IBAN)

Açıklama kısmına eğitime katılacak kişinin ADI-SOYADI ve katılmak istediği eğitimin adı (Yer Ekibi) yazılmalıdır.

Kayıt iptalleri için son tarih 3 Nisan 2021 Cumartesi saat 12:00’dir. İptal taleplerini önce sözlü bildirilmesi ardından yazılı olarak talebin sem@kapadokya.edu.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir. Belirtilen süre içinde gelen iptal taleplerinde ücret iadesi kesintisiz olarak yapılacaktır. (*) Bu tarihten sonra gelen iptal talepleri dikkate alınmayacak, ücret iadesi yapılmayacaktır.

Eğitimin açılıp açılmayacağı bilgisi kesin kayıt yaptıran katılımcılara 3 Nisan 2021 Cumartesi saat 14:00’den itibaren bildirilecektir. Eğitimin açılmaması durumunda ödemesini yapan katılımcılara ücretleri kesintisiz iade edilecektir. (*)

(*) İade işlemlerinde kredi kartından ödeme yapanlara iadeleri kredi kartlarına, EFT/Havale ile ödeme yapanların iadeleri dekontta yer alan IBAN’a yapılacaktır.

Detaylı bilgi almak ve eğitime başvurmak için;

Eğitim Başvuru Formunu doldurabilir, - girdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden size en kısa sürede dönüş yapılacaktır -

sem@kapadokya.edu.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir,

0384 353 5009 – 1192 Dahili / 0216 588 0010 / 0537 598 6671 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilir ya da whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Eğitimin Ücreti, kişi başı ücret olup, KDV Dahildir.Kapadokya SEM E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız