YDS Kursu

Eğitimin Kodu

SMYD-806

Kursun Süresi

226 Saat

Eğitim Yöntemi

Kurs, ilan edilen gün ve saatlerde internet ortamında Kapadokya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden yüz yüze canlı olarak işlenecek, online eğitim materyalleri ile desteklenecektir.

Kapadokya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemine bilgisayar, tablet ve cep telefonundan giriş yapmanız mümkündür.

Kursun Hedefi

Bu kurs sonunda katılımcıların YDS sınavından hedefledikleri puanı almaları için ihtiyaç duydukları eğitim desteğini sağlamayı hedeflenmektedir.

Hedef Grup

18 yaş ve üzeri

Katılımcı Sayısı

En az 30 kişinin katılımı ile sınıf açılacaktır.

Ön Şart

Online yapılan OOPT seviye tespit sınavına katılım zorunludur. Seviye tespit sınav sonucuna göre B1 seviye olanların kesin kaydı alınacaktır.

Seviye tespit sınavı için tıklayınız.

Kurs İçeriği

Kelime bilgisi, dil bilgisi, Türkçe- İngilizce ve İngilizce- Türkçe çeviri, cümle tamamlama, diyalog tamamlama, anlamca en yakın cümleyi bulma, parçanın anlam bütünlüğünü sağlayan cümleyi bulma, okuma parçası, test- soru çözümleri ve teknikleri.

Değerlendirme ve Belgelendirme

Değerlendirme kursun sonunda uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacak test sınavı (mini YDS) ve OOPT sınavı ile yapılacaktır. Her iki sınavın ortalaması 60 ve üzerinde olanlara Kapadokya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından sertifika düzenlenecek ve adreslerine gönderilecektir. Sınava katılmayan katılımcılar sertifika alma hakkını kaybetmiş olacaktır.

Kurs Takvimi

Kurs iki aşamalı olarak düzenlenecektir.

200 saatlik 1. Aşama;

Kurs Başlangıç Tarihi: 27 Nisan 2020 Pazartesi

Kurs Bitiş Tarihi         : 24 Ağustos 2020 Pazartesi

Bu aşamanın sonunda;

24 Ağustos 2020 Test sınavı (mini YDS)

26 Ağustos 2020 OOPT sınavı

Yapılacak iki sınavla kursun değerlendirme ve belgelendirme aşaması tamamlanmakla birlikte ayrıca katılımcılarımızın mevcut durumlarını, gelişim alanlarını görmeleri hedeflenmektedir. Test sınavı (mini YDS’ye katılamayanlar için 28 Ağustos 2020 saat 19:00-20:00 arası telafi sınavı yapılacaktır.)

26 saatlik 2. Aşama;

27 Eylül 2020 tarihinde yapılması planlanan YDS sınavından önce yapılacak 26 saatlik dersin tamamında YDS sınav sistematiğine uygun soru çözümleri yapılacaktır.

Kurs Başlangıç Tarihi: 14 Eylül 2020 Pazartesi

Kurs Bitiş Tarihi         : 26 Eylül 2020 Cumartesi

Kursun her iki aşaması hafta içi Pazartesi, Çarşamba, Cuma akşamları saat 19:00-22:00 saatleri arasında, Cumartesi günleri ise 13:00-17:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Canlı yayını izleme fırsatı olmayan katılımcılarımız, ders kaydını asenkron olarak izleyebileceklerdir. Tüm ders kayıtları 28 Eylül 2020 tarihine kadar kullanımınıza açık olacaktır.

Resmî tatil günlerinde ders yapılmayacaktır.

Kayıt İşlemleri

Kesin kayıt işlemleri için son tarih 24 Nisan 2020 Cuma saat 18:00’dir. Bu tarihe kadar kesin kayıt işlemlerinin ve ödemenin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Kurs ücreti Kapadokya Üniversitesi hesabına EFT/Havale yolu ile yapılabileceği gibi ödeme sayfamız üzerinden kredi kartı ile de yapılabilir. Bonus, Maximum, World, Ziraat Bankası kredi kartı sahiplerine kurs ücretini peşin fiyatına 4 eşit taksitle ödeme imkânı sunulmuştur.

Kurs ücretini kredi kartı ile ödemek isteyen katılımcılarımız SATIN AL kısmına tıklayarak sayfamıza üye olmalarının ardından ödeme sayfamıza yönlendirileceklerdir. Ödeme işleminin başarıyla sonuçlanmasının ardından kesin kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bir sorunla karşılaşmanız halinde iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir sem@kapadokya.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. (Kapadokya Üniversitesi eğitim satın alım işleminizle ilgili sizden telefonda veya e-posta yoluyla kredi kartı bilgilerinizi talep etmez.)

Kurs ücretini EFT/ Havale yoluyla ödemek isteyen katılımcılarımıza e-posta üzerinden “Eğitim Başvuru Formu” gönderilecektir.

Kesin kayıt işleminin tamamlanabilmesi için söz konusu başvuru formunun eksiksiz olarak doldurularak imzalanması ve ödeme dekontu ile birlikte sem@kapadokya.edu.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Kurs ücretini EFT/ Havale yoluyla ödemek isteyen katılımcılarımız için hesap bilgilerimiz;

Kapadokya Üniversitesi

(Alıcı kısmına yazılmalıdır.)

TR70 0006 2001 0410 0006 2978 01

(IBAN)

Açıklama kısmına kursa katılacak kişinin ADI-SOYADI ve katılmak istediği kursun adı (YDS Kursu) yazılmalıdır.

Kayıt iptalleri için son tarih 25 Nisan 2020 Cumartesi günü saat 12:30’dur. İptal taleplerini önce sözlü bildirilmesi ardından yazılı olarak sem@kapadokya.edu.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir. Belirtilen süre içinde gelen iptal taleplerinde ücret iadesi kesintisiz olarak yapılacaktır. (*) Bu tarihten sonra gelen iptal talepleri dikkate alınmayacak, ücret iadesi yapılmayacaktır.

Kursun açılıp açılmayacağı bilgisi kesin kayıt yaptıran katılımcılara 25 Nisan 2020 Cumartesi günü saat 14:00’den itibaren bildirilecektir. Kursun açılmaması durumunda ödemesini yapan katılımcılara ücretleri kesintisiz iade edilecektir. (*)

Kursun açılması durumunda, kesin kayıt yaptıran katılımcıların e-posta adreslerine 26 Nisan 2020  Pazar günü Kapadokya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemine giriş kullanıcı adı ve şifreleri gönderilecektir.

Sisteme bilgisayar, tablet ve cep telefonundan giriş yapmanız mümkündür. Sistem kullanıcı dostu olup, kullanımı ile ilgili de ayrıca bir bilgilendirme gönderilecektir.

(*) İade işlemlerinde kredi kartından ödeme yapanlara iadeleri kredi kartlarına, EFT/Havale ile ödeme yapanların iadeleri dekontta yer alan IBAN’a yapılacaktır.

Detaylı bilgi almak ve eğitime başvurmak için;

Eğitim Başvuru Formunu doldurabilir, - girdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden size en kısa sürede dönüş yapılacaktır -

sem@kapadokya.edu.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir,

0384 353 5009 – 1192 Dahili / 0216 588 0010 / 0537 598 6671/ 0530 143 9886 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilir ya da whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Eğitimin Ücreti, kişi başı ücret olup, KDV Dahildir.

Eğitimin Ücreti

1.850,00 TL'dir.

Bonus kart'a 2,3,4 taksit.
Bankkart'a 2,3,4 taksit.
Maximum Kart'a 2,3,4 taksit.
World Kart'a 2,3,4 taksit.
SATIN AL

Kapadokya SEM E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız