YDS Kursu

Eğitimin Kodu

SMYD-806

Kursun Süresi

130 Saat

Eğitim Yöntemi ve Yeri

Kurs, ilan edilen gün ve saatlerde Ürgüp Yerleşkemizde sınıf içi eğitim ortamında yapılacaktır.

Kursun Hedefi

Bu kurs sonunda katılımcıların YDS sınavından hedefledikleri puanı almaları için ihtiyaç duydukları eğitim desteğinin verilmesi hedeflenmektedir.

Hedef Grup

YDS sınavına hazırlanmakta olan herkese açıktır. 

Katılımcı Sayısı

En az 15 kişinin katılımı ile sınıf açılacaktır.

Kontenjanımız 30 kişiyle sınırlıdır. 

Ön Şart

Online yapılan OOPT seviye tespit sınavına katılım zorunludur. Seviye tespit sınav sonucuna göre B1 seviye olanların kesin kaydı alınacaktır.

Seviye tespit sınavı sonucu B1 ve üzeri olanlar, kesin kayıt yaptırmaları halinde ödedikleri seviye tespit sınav ücreti kendilerine iade edilecektir. 

Seviye tespit sınav sonucu B1 altı çıkanlar ile kayıt için gereken seviyeye sahip olsalar bile YDS kursuna kesin kayıt yaptırmayanlara ücret iadesi yapılmayacaktır. 

Seviye tespit sınavı için tıklayınız.

Tüm yerleşkelerimizde katılımcılarımızın HES kodu ibraz etmeleri zorunludur. 

Katılımcılarımızın Covid- 19 tedbirleri kapsamında belirlenen kurallara uyacaklarına dair taahhütnameyi imzalamaları gerekmektedir. 

Kesin kaydını internet üzerinden kredi kartı ile yapan katılımcılarımız taahhütnameyi elektronik ortamda imzalayacaklardır, EFT/ Havale yöntemiyle ödeme yapan katılımcılarımızın söz konusu taahhütnamenin çıktısını alarak imzalamaları ve sem@kapadokya.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. 

Taahhütnameyi indirmek için lütfen tıklayınız.

Kurs İçeriği

Kelime bilgisi, dil bilgisi, Türkçe- İngilizce ve İngilizce- Türkçe çeviri, cümle tamamlama, diyalog tamamlama, anlamca en yakın cümleyi bulma, parçanın anlam bütünlüğünü sağlayan cümleyi bulma, okuma parçası, test- soru çözümleri ve teknikleri.

Değerlendirme ve Belgelendirme

Değerlendirme, kursun sonunda test sınavı (mini YDS) ve OOPT sınavı ile yapılacaktır. Her iki sınavın ortalaması 60 ve üzerinde olanlara Kapadokya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından sertifika düzenlenecektir. Sınava katılmayan katılımcılar sertifika alma hakkını kaybetmiş olacaktır.

Kurs Takvimi

Kurs iki aşamalı olarak düzenlenecektir.

91 saatlik 1. Aşama;

Kurs Başlangıç Tarihi: 2 Ağustos 2021 Pazartesi

Kurs Bitiş Tarihi         : 18 Eylül 2021 Cumartesi

Bu aşamanın sonunda;

18 Eylül 2021 Cumartesi Test sınavı (mini YDS)

19 Eylül 2021 Pazar OOPT Sınavı (Katılımcılar bu sınava gün içinde istedikleri saatlerde online katılacaklardır.)

Yapılacak iki sınavla kursun değerlendirme ve belgelendirme aşaması tamamlanmakla birlikte ayrıca katılımcılarımızın mevcut durumlarını, gelişim alanlarını görmeleri hedeflenmektedir. Test sınavı (mini YDS’ye katılamayanlar için 20 Eylül 2021 Pazartesi saat 17:30-18:30 arası telafi sınavı yapılacaktır.)

39 saatlik 2. Aşama;

10 Ekim 2021 tarihinde yapılması planlanan YDS sınavından önce yapılacak 39 saatlik dersin tamamında YDS sınav sistematiğine uygun soru çözümleri yapılacaktır.

Kurs Başlangıç Tarihi: 20 Eylül 2021 Pazartesi

Kurs Bitiş Tarihi         : 8 Ekim 2021 Cuma 

Kursun her iki aşaması hafta içi Pazartesi, Çarşamba, Cuma akşamları saat 19:00-22:00 saatleri arasında, Cumartesi günleri ise 10:00-14:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Resmî tatil günlerinde ders yapılmayacaktır.

Detaylı ders programı kesin kayıt yaptıran katılımcılarla paylaşılacaktır. 

Kayıt İşlemleri

Kesin kayıt işlemleri için son tarih 30 Temmuz 2021 Cuma saat 18:00’dir. Bu tarihe kadar kesin kayıt işlemlerinin ve ödemenin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Kurs ücreti Kapadokya Üniversitesi hesabına EFT/Havale yolu ile yapılabileceği gibi ödeme sayfamız üzerinden kredi kartı ile de yapılabilir. Bonus, Maximum, World, Card Finans ve Ziraat Bankası kredi kartı sahiplerine kurs ücretini peşin fiyatına 4 eşit taksitle ödeme imkânı sunulmuştur.

Kurs ücretini kredi kartı ile ödemek isteyen katılımcılarımız SATIN AL kısmına tıklayarak sayfamıza üye olmalarının ardından ödeme sayfamıza yönlendirileceklerdir. Ödeme işleminin başarıyla sonuçlanmasının ardından kesin kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bir sorunla karşılaşmanız halinde iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir sem@kapadokya.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. (Kapadokya Üniversitesi eğitim satın alım işleminizle ilgili sizden telefonda veya e-posta yoluyla kredi kartı bilgilerinizi talep etmez.)

Kurs ücretini EFT/ Havale yoluyla ödemek isteyen katılımcılarımıza e-posta üzerinden “Eğitim Başvuru Formu” gönderilecektir.

Kesin kayıt işleminin tamamlanabilmesi için söz konusu başvuru formunun eksiksiz olarak doldurularak imzalanması ve ödeme dekontu ile birlikte sem@kapadokya.edu.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Kurs ücretini EFT/ Havale yoluyla ödemek isteyen katılımcılarımız için hesap bilgilerimiz;

Kapadokya Üniversitesi

(Alıcı kısmına yazılmalıdır.)

TR70 0006 2001 0410 0006 2978 01

(IBAN)

Açıklama kısmına kursa katılacak kişinin ADI-SOYADI ve katılmak istediği kursun adı (YDS Kursu) yazılmalıdır.

Kayıt iptalleri için son tarih 31 Temmuz 2021 Cumartesi günü saat 11:30’dur. İptal taleplerini önce sözlü bildirilmesi ardından yazılı olarak sem@kapadokya.edu.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir. Belirtilen süre içinde gelen iptal taleplerinde ücret iadesi kesintisiz olarak yapılacaktır. (*) Bu tarihten sonra gelen iptal talepleri dikkate alınmayacak, ücret iadesi yapılmayacaktır.

Kursun açılıp açılmayacağı bilgisi kesin kayıt yaptıran katılımcılara 31 Temmuz 2021 Cumartesi günü saat 14:00’den itibaren bildirilecektir. Kursun açılmaması durumunda ödemesini yapan katılımcılara ücretleri kesintisiz iade edilecektir. (*)

(*) İade işlemlerinde kredi kartından ödeme yapanlara iadeleri kredi kartlarına, EFT/Havale ile ödeme yapanların iadeleri dekontta yer alan IBAN’a yapılacaktır.

Detaylı bilgi almak ve eğitime başvurmak için;

Eğitim Başvuru Formunu doldurabilir, - girdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden size en kısa sürede dönüş yapılacaktır -

sem@kapadokya.edu.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir,

0384 353 5009 – 1192 Dahili / 0216 588 0010 / 0537 598 6671/ 0530 143 9886 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilir ya da whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

KÜN çalışan, öğrenci ve mezunlarına kurs ücreti üzerinden %20,

Kamu personeli ve öğrencilere %10, indirim uygulanacaktır.

İndirim haklarından sadece birini kullanabilirsiniz, indirim hakları birleştirelemez.

İndirimden yararlanmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Eğitimin ücreti kişi başı ücret olup, KDV Dahildir.

Eğitimin Ücreti

3000,00 TL'dir.

Bonus kart'a 2,3,4 taksit.
Bankkart'a 2,3,4 taksit.
CardFinans'a 2,3,4 taksit.
Maximum Kart'a 2,3,4 taksit.
World Kart'a 2,3,4 taksit.
SATIN AL

Kapadokya SEM E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız