YDS Kursu

Eğitimin Kodu

SMYD-806

Kursun Süresi

130 Saat

Eğitim Yöntemi ve Yeri

Kurs, ilan edilen gün ve saatlerde Ürgüp Yerleşkemizde sınıf içi eğitim ortamında yapılacaktır.

Kursun Hedefi

Bu kurs sonunda katılımcıların YDS sınavından hedefledikleri puanı almaları için ihtiyaç duydukları eğitim desteğinin verilmesi hedeflenmektedir.

Hedef Grup

YDS sınavına hazırlanmakta olan herkese açıktır. 

Katılımcı Sayısı

En az 15 kişinin katılımı ile sınıf açılacaktır.

Kontenjanımız 30 kişiyle sınırlıdır. 

Ön Şart

Online yapılan OOPT seviye tespit sınavına katılım zorunludur. Seviye tespit sınav sonucuna göre B1 seviye olanların kesin kaydı alınacaktır.

Seviye tespit sınavı sonucu B1 ve üzeri olanlar, kesin kayıt yaptırmaları halinde ödedikleri seviye tespit sınav ücreti kendilerine iade edilecektir. 

Seviye tespit sınav sonucu B1 altı çıkanlar ile kayıt için gereken seviyeye sahip olsalar bile YDS kursuna kesin kayıt yaptırmayanlara ücret iadesi yapılmayacaktır. 

Seviye tespit sınavı için tıklayınız.

Tüm yerleşkelerimizde katılımcılarımızın HES kodu ibraz etmeleri zorunludur. 

Katılımcılarımızın Covid- 19 tedbirleri kapsamında belirlenen kurallara uyacaklarına dair taahhütnameyi imzalamaları gerekmektedir. 

Kesin kaydını internet üzerinden kredi kartı ile yapan katılımcılarımız taahhütnameyi elektronik ortamda imzalayacaklardır, EFT/ Havale yöntemiyle ödeme yapan katılımcılarımızın söz konusu taahhütnamenin çıktısını alarak imzalamaları ve sem@kapadokya.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. 

Taahhütnameyi indirmek için lütfen tıklayınız.

Kurs İçeriği

Kelime bilgisi, dil bilgisi, Türkçe- İngilizce ve İngilizce- Türkçe çeviri, cümle tamamlama, diyalog tamamlama, anlamca en yakın cümleyi bulma, parçanın anlam bütünlüğünü sağlayan cümleyi bulma, okuma parçası, test- soru çözümleri ve teknikleri.

Değerlendirme ve Belgelendirme

Değerlendirme, kursun sonunda test sınavı (mini YDS) ve OOPT sınavı ile yapılacaktır. Her iki sınavın ortalaması 60 ve üzerinde olanlara Kapadokya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından sertifika düzenlenecektir. Sınava katılmayan katılımcılar sertifika alma hakkını kaybetmiş olacaktır.

Kurs Takvimi

Açılacak ilk eğitimimize ön kayıt yaptırmak için tıklayınız. 

Kayıt İşlemleri

Eğitim takviminin ilan edilmesinin akabinde kesin kayıt işlemleri ile ilgili tüm detaylar yayımlanacaktır.

Takvim açıklandığında sizi aramamız için eğitim başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

İlginize teşekkür ederiz.

Detaylı bilgi almak ve eğitime başvurmak için;

Eğitim Başvuru Formunu doldurabilir, - girdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden size en kısa sürede dönüş yapılacaktır -

sem@kapadokya.edu.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir,

0384 353 5009 – 1192 Dahili / 0216 588 0010 / 0537 598 6671/ 0530 143 9886 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilir ya da whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kapadokya SEM E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız