Montessori Uygulamaları Eğitimi

Eğitimin Kodu

SMME-805

Süresi

36 Saat (4,5 gün)

Eğitim Yöntemi

Eğitim, Montessori Uygulama Eğitimi için tasarlanmış olan özel sınıfmızda yüz yüze, ders içeriğine uygun Montessori eğitim araçları kullanılarak gerçekleştirilecektir. 

Eğitimin Hedefi

Montessori Eğitim sisteminin uygulama araçlarının amaç ve hedeflerinin tanıtılması, deneyimleyerek pratik kazanılması hedeflenmektedir.

Hedef Grup

Anaokulu yöneticileri, öğretmenleri, okul öncesi ve çocuk gelişiminde okuyan öğrenciler ve mezunları, anneler-babalar, çocuğun bakımını üstlenenler ve Montessori Eğitim Yöntemini öğrenmek isteyen herkese uygundur.

Katılımcı Sayısı

En az 10, en fazla 20 kişi.

Özel Şart 

Tüm yerleşkelerimizde katılımcılarımızın HES kodu ibraz etmeleri zorunludur. 

Katılımcılarımızın Covid- 19 tedbirleri kapsamında belirlenen kurallara uyacaklarına dair taahhütnameyi imzalamaları gerekmektedir. 

Kesin kaydını internet üzerinden kredi kartı ile yapan katılımcılarımız taahhütnameyi elektronik ortamda imzalayacaklardır, EFT/ Havale yöntemiyle ödeme yapan katılımcılarımızın söz konusu taahhütnamenin çıktısını alarak imzalamaları ve sem@kapadokya.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. 

Taahhütnameyi indirmek için lütfen tıklayınız.

Eğitimin İçeriği

 • Montessori Eğitim Felsefesi

 • Montessori Uygulama Araçları

  • Günlük Yaşam Araçları

  • Duyu Araçları

  • Matematik Araçları

  • Okur-yazarlık Araçları

  • Kültür Araçları

 • Montessori’de Müzik, Sanat, Kültür ve Okur Yazarlık,

 • Montessori Sınıf Yönetimi

Değerlendirme

Eğitimin sonunda katılımcılara uygulama sınavı yapılacak olup %70 ve üzeri başarı sağlayanlara sertifika verilecektir.

%70 başarı sağlanamaması durumunda katılım belgesi verilecektir.

Eğitim Takvimi

Başlangıç Tarihi : 16 Ağustos 2021

Bitiş Tarihi          : 20 Ağustos 2021 

İlk 4 gün saat 09:30-17:30 arasında 8 ders, son gün 4 ders yapılacaktır. 

Detaylı ders programı kesin kayıt yapan katılımcılarımızla paylaşılacaktır.         

Eğitmen

Eğitim, Kapadokya Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Görevlisi Sayın Ebru Uysal tarafından verilmektedir.

Montessori Eğitimini Kaliforniya Irvine Universitesi'n den almış olan hocamız aynı zamanda Kapadokya Üniversitesi Montessori Uygulama ve Araştırma Merkezinin Eğitim Koordinatörlüğünü de yapmaktadır.

Almış olduğu eğitim MACTE(Montessori Accreditation Council for Teacher Education) tarafından onaylanmış ve AMS(American Montessori Society) e bağlıdır.

Kayıt İşlemleri

Kesin kayıt işlemleri için son tarih 10 Ağustos 2021 Salı saat 18:00’dir. Bu tarihe kadar kesin kayıt işlemlerinin ve ödemenin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Eğitim ücreti Kapadokya Üniversitesi hesabına EFT/Havale yolu ile yapılabileceği gibi ödeme sayfamız üzerinden kredi kartı ile de yapılabilir. Bonus, Maximum, World, Card Finans ve Ziraat Bankası kredi kartı sahiplerine eğitim ücretini peşin fiyatına 4 eşit taksitle ödeme imkânı sunulmuştur.

Eğitim ücretini kredi kartı ile ödemek isteyen katılımcılarımız SATIN AL kısmına tıklayarak sayfamıza üye olmalarının ardından ödeme sayfamıza yönlendirileceklerdir. Ödeme işleminin başarıyla sonuçlanmasının ardından kesin kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bir sorunla karşılaşmanız halinde iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir sem@kapadokya.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. (Kapadokya Üniversitesi eğitim satın alım işleminizle ilgili sizden telefonda veya e-posta yoluyla kredi kartı bilgilerinizi talep etmez.)

Eğitim ücretini EFT/ Havale yoluyla ödemek isteyen katılımcılarımıza e-posta üzerinden “Eğitim Başvuru Formu” gönderilecektir.

Kesin kayıt işleminin tamamlanabilmesi için söz konusu başvuru formunun eksiksiz olarak doldurularak imzalanması ve ödeme dekontu ile birlikte sem@kapadokya.edu.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Eğitim ücretini EFT/ Havale yoluyla ödemek isteyen katılımcılarımız için hesap bilgilerimiz;

Kapadokya Üniversitesi

(Alıcı kısmına yazılmalıdır.)

TR70 0006 2001 0410 0006 2978 01

(IBAN)

Açıklama kısmına kursa katılacak kişinin ADI-SOYADI ve katılmak istediği kursun adı (Montessori) yazılmalıdır.

Kayıt iptalleri için son tarih 11 Ağustos 2021 Çarşamba saat 12:00’dir. İptal taleplerini önce sözlü bildirilmesi ardından yazılı olarak sem@kapadokya.edu.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir. Belirtilen süre içinde gelen iptal taleplerinde ücret iadesi kesintisiz olarak yapılacaktır. (*) Bu tarihten sonra gelen iptal talepleri dikkate alınmayacak, ücret iadesi yapılmayacaktır.

Eğitimin açılıp açılmayacağı bilgisi kesin kayıt yaptıran katılımcılara 11 Ağustos 2021 Çarşamba saat 15:00’den itibaren bildirilecektir. Eğitimin açılmaması durumunda ödemesini yapan katılımcılara ücretleri kesintisiz iade edilecektir. (*)

(*) İade işlemlerinde kredi kartından ödeme yapanlara iadeleri kredi kartlarına, EFT/Havale ile ödeme yapanların iadeleri dekontta yer alan IBAN’a yapılacaktır.

Şehir dışından gelen katılımcılarımıza konaklama hizmeti sunulmakta olup, detaylar için tıklayınız. 

Detaylı bilgi almak ve eğitime başvurmak için;

Eğitim Başvuru Formunu doldurabilir, - girdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden size en kısa sürede dönüş yapılacaktır -

sem@kapadokya.edu.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir,

0384 353 5009 – 1192 Dahili / 0216 588 0010 / 0537 598 6671/ 0530 143 9886 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilir ya da whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

KÜN çalışan, öğrenci ve mezunlarına eğitim ücreti üzerinden %20,

Kamu personeli, öğrenci ve en az 2 kişiden oluşan gruplara %10, indirim uygulanacaktır.

İndirim haklarından sadece birini kullanabilirsiniz, indirim hakları birleştirelemez.

İndirimden yararlanmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Eğitim ücreti kişi başı ücret olup KDV Dahildir.

Eğitimin Ücreti

1250,00 TL'dir.

Bonus kart'a 2,3,4 taksit.
Bankkart'a 2,3,4 taksit.
CardFinans'a 2,3,4 taksit.
Maximum Kart'a 2,3,4 taksit.
World Kart'a 2,3,4 taksit.
SATIN AL

Kapadokya SEM E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız