Sıcak Hava Balonu - İnsan Faktörleri

Eğitimin Kodu

SMBS-805

Eğitimin Süresi

8 Saat 

Eğitimin Hedefi

Bu kursun sonunda katılımcılar; insan kusurlarına odaklanarak, sözel, sayısal mantık hataları, yanlışlıklar, sosyal etki ve bunların kombine ederek oluşturduğu insan faktörlerinden meydana gelebilecek olay ve kazaların farkındalığını kazanacaklardır.

Eğitimin Yöntemi 

Eğitim sınıf içi ve uzaktan eğitim sistemi üzerinden oluşturulan sanal sınıf eğitimi olarak düzenlenebilmektedir. 

Planlanan eğitim, ilan edilen gün ve saatlerde internet ortamında Kapadokya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden oluştural sanal sınıf ortamında yüz yüze canlı olarak işlenecektir. 

Kapadokya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemine bilgisayar, tablet ve cep telefonundan giriş yapmanız mümkündür.

Hedef Grup

Balon İşletmeleri Uçuş İşletme Yönetimi, Kalite Yönetimi, Balon Pilotları

Katılımcı Sayısı

En az 20 kişinin katılımı ile sınıf açılmaktadır. 

Ön Şart

Temel ve Tazeleme Eğitim süre ve içerikleri aynı olmasından dolayı eğitime Temel ve Tazeleme eğitimi alacakların kayıtları birlikte kabul edilmektedir. Daha önce İnsan Faktörleri Temel Eğitimi almış ve belge almaya hak kazanmış olanların, mevzuata göre almak zorunda oldukları tazeleme eğitimini tamamlamak amacıyla başvurmaları durumunda "Tazaleme Eğitimine" katıldıklarını sem@kapadokya.edu.tr adresine e-posta yoluyla bildirmeleri gerekmektedir. Aksi durumda kendilerine Temel Eğitim belgesi hazırlanacaktır. BALON Rev.3’e göre yenileme periyodu 2 yıldır. Mevzuata göre almak zorunda olduğu eğitime kayıt yaptırmak katılımcının sorumluluğundadır.

Eğitim İçeriği

İnsan kusurlarına odaklanarak, sözel, sayısal mantık hataları, yanlışlıklar, sosyal etki ve bunların kombine ederek oluşturduğu ve havacılıkta insan faktörleri modelleri açıklanarak ve bu faktörlerle mücadele için kullanılabilecek etkin yöntemler anlatılmaktadır.

- İnsan Faktörü

- İnsan Performansı

- Fiziksel Çevre

- Görevler

- İnsan Faktörleri Modelleri

- Hata Modelleri

- İnsan Faktörlerinin Gerekliliği

Belgelendirme

“Eğitim alacak kişi eğitim programında belirtilen derslere devam eder. Katılım günlük olarak belgelendirilir. Katılım belgesi düzenlenebilmesi veya sınava girilebilmesi için mazerete bakılmaksızın, derslerin en az %90’ına katılım şartı aranır.” (SHT-EĞİTİM/HAD Madde: 14)”

Uzaktan eğitim sistemi üzerinden sanal sınıf olarak oluşturularak gerçekleştirilen eğitimlerde katılımcılar eğitime canlı katılmak zorundadır. İnternet kesintilerinden kaynaklı ders tamamlama eksikliklerini dersi asenkron olarak izleyerek tamamlamaları gerekmektedir.

Eğitim sonunda katılım şartını yerine getiren katılmıcılar belge almaya hak kazanırlar. 

Eğitim Takvimi 

Eğitim Tarihleri: 12-13-14 Mayıs 2020 Pazartesi

Eğitim hafta içi her gün saat 14:00-17:00 saatleri arasında yapılacaktır.

14 Mayıs tarihinde saat 14:00-16:00 arası yapılacaktır. 

Kayıt İşlemleri

Kesin kayıt işlemleri için son tarih 8 Mayıs 2020 Cuma saat 17:00’dir. Bu tarihe kadar kesin kayıt işlemlerinin ve ödemenin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Eğitim ücreti Kapadokya Üniversitesi hesabına EFT/Havale yolu ile yapılabileceği gibi ödeme sayfamız üzerinden kredi kartı ile de yapılabilir. 

Eğitim ücretini kredi kartı ile ödemek isteyen katılımcılarımız SATIN AL kısmına tıklayarak sayfamıza üye olmalarının ardından ödeme sayfamıza yönlendirileceklerdir. Ödeme işleminin başarıyla sonuçlanmasının ardından kesin kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bir sorunla karşılaşmanız halinde iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir sem@kapadokya.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. (Kapadokya Üniversitesi eğitim satın alım işleminizle ilgili sizden telefonda veya e-posta yoluyla kredi kartı bilgilerinizi talep etmez.)

Eğitim ücretini EFT/ Havale yoluyla ödemek isteyen katılımcılarımıza e-posta üzerinden “Eğitim Başvuru Formu” gönderilecektir.

Kesin kayıt işleminin tamamlanabilmesi için söz konusu başvuru formunun eksiksiz olarak doldurularak imzalanması ve ödeme dekontu ile birlikte sem@kapadokya.edu.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Eğitim ücretini EFT/ Havale yoluyla ödemek isteyen katılımcılarımız için hesap bilgilerimiz;

Kapadokya Üniversitesi

(Alıcı kısmına yazılmalıdır.)

TR70 0006 2001 0410 0006 2978 01

(IBAN)

Açıklama kısmına kursa katılacak kişinin ADI-SOYADI ve katılmak istediği kursun adı (İnsan Faktörleri) yazılmalıdır.

Kayıt iptalleri için son tarih 9 Mayıs 2020 Cumartesi saat 12:30’dur. İptal taleplerini önce sözlü bildirilmesi ardından yazılı olarak sem@kapadokya.edu.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir. Belirtilen süre içinde gelen iptal taleplerinde ücret iadesi kesintisiz olarak yapılacaktır. (*) Bu tarihten sonra gelen iptal talepleri dikkate alınmayacak, ücret iadesi yapılmayacaktır.

Eğitimin açılıp açılmayacağı bilgisi kesin kayıt yaptıran katılımcılara 9 Mayıs 2020 Cumartesi saat 14:00’den itibaren bildirilecektir. Eğitimin açılmaması durumunda ödemesini yapan katılımcılara ücretleri kesintisiz iade edilecektir. (*)

Eğitimin açılması durumunda, kesin kayıt yaptıran katılımcıların e-posta adreslerine 9 Mayıs 2020 Cumartesi günü Kapadokya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemine giriş kullanıcı adı ve şifreleri gönderilecektir.

Sisteme bilgisayar, tablet ve cep telefonundan giriş yapmanız mümkündür. Sistem kullanıcı dostu olup, kullanımı ile ilgili de ayrıca bir bilgilendirme gönderilecektir.

(*) İade işlemlerinde kredi kartından ödeme yapanlara iadeleri kredi kartlarına, EFT/Havale ile ödeme yapanların iadeleri dekontta yer alan IBAN’a yapılacaktır.

Detaylı bilgi almak ve eğitime başvurmak için;

Eğitim Başvuru Formunu doldurabilir, - girdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden size en kısa sürede dönüş yapılacaktır -

sem@kapadokya.edu.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir,

0384 353 5009 – 1192 Dahili / 0216 588 0010 / 0537 598 6671 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilir ya da whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Eğitimin Ücreti, kişi başı ücret olup KDV Dahildir.

 

Eğitimin Ücreti

270,00 TL'dir.

SATIN AL

Kapadokya SEM E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız