Bir Bavul Kitap Atölyesi

Eğitimin Kodu

SMKG-822

Eğitimin Süresi

12 Saat (2 gün)

Eğitimin Yöntemi

Yaratıcı drama (Rol oynama/ doğaçlama) yöntemleri kullanılarak sınıf içi eğitim olarak verilecektir. Yaratıcı drama yöntemi bireyi hem zihinsel hem de bedensel açıdan aktif kılan bir eğitim yöntemidir. Bu eğitim yöntemi oyunlarla, canlandırmalarla ve değerlendirme çalışmaları üzerine yapılandırılır. Bireyler yaparak-yaşayarak eğitim süreci içinde hem kendilerine yönelik hem de alanlarına yönelik farkındalık sağlarlar.

Eğitimin Amacı

Eğitimin amacı katılımcıların; Örnek bir çocuk edebiyatı ürününün yaratıcı drama yöntemiyle işlenmesi ve nitelikli çocuk kitapları ölçütlerine yönelik farkındalık sağlamalarıdır.

Hedef Grup

 • Mesleğinde Yaratıcı Drama tekniklerini kullanarak çalışmak isteyenler,
 • Okul Öncesi öğretmenleri ya da öğretmen adayları,
 • Pedagoglar,
 • Psikologlar,
 • Özel Eğitimciler,
 • Sınıf Öğretmenleri,
 • Rehber Öğretmenler,
 • Resim, Müzik, Beden Eğitimi, Seramik ve El sanatları Öğretmenleri,
 • Çocuk Gelişimciler,
 • Sağlık Çalışanları,
 • Sosyal Hizmet Uzmanları,
 • Akademisyenler,
 • Üniversite öğrencileri,
 • Kendini bu alanda geliştirmek isteyen az lise mezunları, katılabilirler.

Katılımcı Sayısı

30 Kişi

Ön Şart

Programa en az lise mezunu olan herkes katılabilir.

Belgelendirme

Eğitimin sonunda tüm katılımcılarımıza “Katılım Belgesi” verilecektir.

Eğitim Takvimi

Eğitim 4-5 Nisan 2020 Cumartesi ve Pazar günleri Üniversitemiz Mustafapaşa yerleşkesinde Saat 10:00-17:00 arası gerçekleştirilecektir.

Eğitmen

Murat Moroğlu

1982 yılında Adana’da doğdu. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü eğitimini 2002-2006 yılları arasında gerçekleştirdi. 2003-2006 yılları arasında Çağdaş Drama Derneği’nin Yaratıcı Drama Liderliği/Eğitmenliği Programını tamamlayarak “Yaratıcı Drama Lideri/Eğitmeni” unvanını aldı. Ankara’da farklı eğitim kurumlarında (Okulöncesi), Gazi Üniversitesi Vakıf Koleji’nde (2009-2013) ve Özel Doğaç Yaratıcı Drama Liderliği/Eğitmenliği Kursu’nda (2013-2018) eğitmen olarak çalıştı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü İlköğretim Bölümü Yaratıcı Drama Tezsiz Yüksek Lisansı programını (2017) bitirdi. 2012 yılından beridir de çeşitli internet sayfalarına “Çocuk Edebiyatı ve Yaratıcı Drama” ilişkisine yönelik yazılar yazmaktadır. Yaklaşık iki yıldır, çeşitli eğitim yerlerinde öğretmenlerle ailelerle ve çocuklarla Nitelikli Çocuk Edebiyatı üzerine söyleşiler gerçekleştirmektedir.

Murat Moroğlu, İstanbul Özel Fide Okulları’nda (2018-) “Yaratıcı Drama Öğretmeni” olarak çalışmaktadır.

Kitapları

Bana Hayallerini Anlat, Büyük Düşler Yayınevi

Yola Düşmek, Gergedan Yayınları

mmoroglu@fideokullari.k12.tr

Eğitim Ücreti

Eğitim ücreti KDV Dahil 450.—TL’dir.

Kamu çalışanı ve öğrencilere %10 indirim uygulanacaktır. Kamu çalışanı ve öğrenciler için fiyatımız KDV Dahil 405.—TL’dir.

Kapadokya Üniversitesi çalışan, mezun ve öğrencilerine %20 indirim uygulanacaktır. Kapadokya Üniversitesi çalışan, mezun ve öğrencilerine fiyatımız KDV Dahil 360.—TL’dir.

 

Kayıt İşlemleri

Kesin kayıt işlemleri için son tarih 30 Mart 2020 Pazartesidir. Bu tarihe kadar ödeme işlemlerinin tamamlanarak, eğitim başvuru formunun sem@kapadokya.edu.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Kayıt iptalleri için son tarih 31 Mart 2020 Salı saat 12:30’dur. İptal taleplerini önce sözlü bildirilmesi ardından yazılı olarak talebin sem@kapadokya.edu.tr e-posta gönderilmesi gerekmektedir. Belirtilen süre içinde gelen iptal taleplerinde ücret iadesi kesintisiz olarak yapılacaktır. Bu tarihten sonra gelen iptal talepleri dikkate alınmayacak, ücret iadesi yapılmayacaktır.

Eğitim sınıfının açılıp açılmayacağı bilgisi kesin kayıt yaptıran katılımcılara 31 Mart 2020 saat 14:00’den itibaren bildirilecektir. Eğitimin açılmaması durumunda ödemesini yapan katılımcılara kesintisiz olarak eğitim ücretleri iade edilecektir.

Eğitime devamsızlık durumunda ücret iadesi yapılmayacaktır.

 

Detaylı bilgi almak ve eğitime başvurmak için;

Eğitim Başvuru Formunu doldurabilir, - girdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden size en kısa sürede dönüş yapılacaktır -

sem@kapadokya.edu.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir,

0384 353 5009 – 1192 Dahili / 0216 588 0010 / 0530 143 9886 / 0537 598 6671 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilir ya da whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kapadokya SEM E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız